علائم و نشانه‌های کم خونی فقر آهن در کودکان چیست

 کم خونی ناشی از فقر آهن زمانی رخ می‌دهد که آهن کافی در بدن نباشد. تعداد گلبول‌های قرمز (RBC) در فرد مبتلا به کم خونی کمتر از حد معمول است. RBC حاوی هموگلوبین است، پروتئینی که اکسیژن را در بدن حمل می‌کند. بدن برای ساختن هموگلوبین به آهن نیاز دارد. بدون آهن کافی، هموگلوبین کمتر و گلبول‌های قرمز کمتر تولید می‌شود و کم خونی رخ می‌دهد.


تغذیه مناسب از دوران جنینی بسیار مهم و حیاتی است تا انسان تا بزرگسالی با بیماری و مشکلات کمتری مواجه شود، یکی از مواردی که در سلامت جنین و نوزاد بسیار حائز اهمیت است، مصرف آهن است چرا که به گفته پزشکان، کودکان مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن، ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

علائم و نشانه‌های کم خونی فقر آهن در کودکان چیست

 

ویتامین U چیست

 ویتامین U اصطلاحی است که در اوایل دهه 1950 برای شناسایی ترکیبی در آب کلم استفاده شد. به رغم نام آن، ویتامین U یک ویتامین واقعی نیست، بلکه از اسید آمینه متیونین (Methionine) مشتق می شود.
از مشتقات متیونین که اغلب ویتامین U نامیده می شوند می توان به اس-متیل متیونین، متیل‌متیونین سولفونیوم و 3-آمینو-3-کربوکسی‌پروپیل دی‌متیل‌سولفونیوم اشاره کرد.

ویتامین U نه تنها به صورت مکمل، بلکه به طور طبیعی در مواد غذایی مختلف، به ویژه سبزیجات چلیپایی مانند کلم، بروکلی، جوانه های بروکسل، و کیل وجود دارد.

افزون بر این، شرکت های لوازم آرایشی ممکن است این ترکیب را به برخی کرم ها، سرم ها، ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

ویتامین U چیست

 

صفحه قبل 1 صفحه بعد