تاثیر پوکی استخوان روی سلامتی قلب

 پوکی استخوان مساله ای نیست که نادیده گرفته شود. این شرایط استخوان ها را تضعیف کرده و آنها را هرچه بیشتر مستعد شکستگی می سازد. این به معنای آن است که شما می توانید به واسطه شکستگی در استخوان هایی مانند لگن در بیمارستان بستری شوید.
متاسفانه افرادی که با شکستگی لگن راهی بیمارستان می شوند حدود 25 درصد احتمال بیشتری دارد طی شش ماه تا یک سال مرگ را تجربه کنند که بیشتر به واسطه عوارض مرتبط با عمل جراحی است. از این رو، برخی خطرات جدی با این بیماری رایج مرتبط هستند.

اما از نظر آمار مرگ و میر تفاوت بزرگی بین پوکی استخوان و بیماری هایی مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت وجود دارد. اینها از جمله دلایل اصلی مرگ افراد ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

تاثیر پوکی استخوان روی سلامتی قلب

 

تاثیر سبک زندگی بر ناباروری مردان

 امروزه به علت تغییر سبک زندگی، مشکل ناباروری در مردان به‌سرعت در حال افزایش است. عواملی نظیر: تولید کم اسپرم، نقص یا بی‌حرکتی اسپرم، انسداد در مجرای رهایی اسپرم، مشکلات قلبی و حتی سبک زندگی می‌تواند شانس پدر شدن را در مردان کاهش دهد و می‌توان گفت که در ۵۰ درصد موارد علل بروز ناباروری، ناشی از مشکلات باروری در مردان است. درزمینه سبک زندگی عواملی مانند چاقی، ورزش، تغذیه و مصرف دخانیات از مهم‌ترین دلایل ناباروری مردان به شمار می‌روند.نقش چاقی در باروری مردان


مردان چاق و دارای اضافه ‌وزن، به‌طور متوسط بیش از دیگران در معرض ناباروری قرار می‌گیرند. درواقع، چاقی مفرط موجب کاهش تعداد اسپرم و وضعیت شناور آن می‌شود و گاهی DNA اسپرم را نیز تغییر می‌دهد.

 

تاثیر ورزش بر نازایی مردان


ورزش کردن به‌عنوان یکی از ارکان جدایی‌ناپذیر سلامتی، به افزایش عملکرد دستگاه تناسلی و بهبود کیفیت اسپرم مردان منجر می‌شود‌. ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

تاثیر سبک زندگی بر ناباروری مردان

 

خطرات ورزش کردن با معده خالی چیست

 ورزش کردن با شکم خالی باعث از دست دادن وزن بیشتری می‌شود؟

شاید شما هم عبارت fasted Cardio را شنیده باشید، این عبارت به وضعیتی اشاره دارد که فرد در طول شب تا صبح چیزی نخورده و صبح با شکم خالی شروع به ورزش می‌کند. فرضیه‌ای که پشت ورزش‌های هوازی با شکم خالی وجود دارد، می‌گوید زمانی که بدن آذوقه‌ای برای سوزاندن نداشته باشد و ورزش کند، برای تامین انرژی سراغ چربی‌های انباشته شده و کربوهیدرات می‌رود و آن‌ها را تبدیل به انرژی خواهد کرد. به همین دلیل هم کسانی که به این فرضیه باور دارند می‌گویند چربی سوزی در این روش بیشتر خواهد شد.

· در تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، نتایجی به دست آمد که به بعضی مزایای ورزش کردن با معده خالی برای مدیریت کردن وزن اشاره داشت. این پژوهش روی ۱۲ مرد انجام شد که قبل از انجام ورزش‌‎هایشان صبحانه نخورده بودند. نتیجه نشان داد که این مردان چربی بیشتری سوزاندند و میزان کالری‌های دریافتی‌شان طی ۲۴ ساعت کاهش پیدا کرد.

· اگر با خواندن بخش قبلی فکر کردید که نتیجه قطعی به دست آوردید، باید بگوییم که اشتباه کردید؛ چون در مقابل این تحقیق، تحقیقات دیگری وجود دارد که این فرضیه را رد می‌کند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ روی ۲۰ زن انجام شد، هیچ تفاوت واضحی روی ترکیب بدنی افرادی که قبل از ورزش صبحانه خورده بودند یا ناشتا بودند، دیده نشد. در بخشی از این پژوهش، محققانوزن بدن، میزان چربی بدن و اندازه دور کمر شرکت کنندگان را به مدت چهار هفته بررسی کردند و در پایان متوجه شدند، هر دو گروه وزن و چربی از دست داده بودند.

· ورزش کردن بدون خوردن صبحانه می‌تواند کاری کند که بدنتان به عنوان سوخت، سراغ پروتئین‌هایش برود. همین مسئله هم باعث کاهش میزان پروتئینی می‌شود که بدن برای بازسازی و ساخت عضلات در طول تمرین به آن نیاز دارد.

· استفاده از چربی به عنوان سوخت در طول تمرین ناشتا، لزوما به معنی این نیست که قرار است درصد چربی عمومی بدنتان کاهش پیدا کند یا کالری بسوزاند.

· با اینکه برای به دست آوردن نتایج مطمئن‌تر باید تحقیقات بیشتری روی تعداد بیشتر افراد آزمودنی و مدت زمان طولانی‌تر انجام شود؛ اما نتیجه تحقیقات انجام شده بیشتر از آنکه ورزش صبحگاهی بدون خوردن صبحانه را تایید کنند؛ آن را رد کرده‌اند.

خطرات ورزش کردن با معده خالی چیست؟

 

همان طور که گفتیم بعضی تحقیقات ورزش کردن با معده خالی را رد می‌کنند و بعضی دیگر با آن مشکلی ندارند؛ اما نداشتن مشکل به این معنی نیست که این کار قرار است ایده‌آل و بدون نقص باشد.

·  واقعیت این است که زمانی که با شکم خالی ورزش می‌کنید، ممکن است منابع انرژی با ارزش بدنتان را بسوزانید و استقامت‌تان را کاهش دهید.

·  پایین آمدن سطح قند خون هم ممکن است باعث ایجاد احساسات ناخوشایندی مثل احساس سبکی و منگی در سر، لرزش بدن و تهوع شود که به این معنی است که بدن تحت فشار زیادی قرار گرفته است.

· اتفاق دیگری که ممکن است در این میان بیفتد این است که بدنتان به مرور زمان متوجه می‌شود که صبح‌ها برای تهیه انرژی به سختی می‌افتد، بنابراین تلاش می‌کند در طول روز چربی بیشتری ذخیره کند تا موقع ورزش بتواند سراغ آن برود. همین مسئله هم ممکن است منجر به چاقی شما شود. بنابراین خوردن یک صبحانه کامل و حاوی مواد مقوی مثل کره بادام زمینی طبیعی و مرغوب نه تنها می‌تواند انرژی طبیعی مورد نیاز شما برای ورزش را تامین کند، بلکه مانع از ایجاد چربی‌های اضافه هم می‌شود؛ به شرط آنکه سراغ خرید بهترین مارک از هر محصولی بروید و به خاطر پایین آوردن قیمت کیفیت را از خودتان دریغ نکنید.

بهترین صبحانه قبل از ورزش چیست؟

برای اینکه بتوانید مانع از بروز مشکلات بالا شوید و عملکرد ورزشی‌تان را بهبود ببخشید، داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای صبحانه بسیار مفید خواهد بود.

· غذاهای کامل، طبیعی و حاوی مواد مغذی را به عنوان صبحانه مصرف کنید و برای تامین کربوهیدرات مورد نیاز بدنتان از میوه و سبزیجات تازه، غلات کامل و حبوبات استفاده کنید.

· از چربی‌های طبیعی مثل روغن زیتون، روغن نارگیل و آووکادو به جای چربی‌های غیر طبیعی استفاده کنید.

· مصرف خوراکی‌هایی مثل ارده که طبع گرمی دارند، رخوت و سستی صبحگاهی را از بین خواهند برد.  خوردن ارده کنجد و حلوا ارده مثل سایر محصولات تهیه شده از کنجد، حلوا شکری و کرم کنجد باید به حد تعادل باشد، چون کالری و چربی این محصولات می‌تواند بالا باشد. برای خرید این محصولات سراغ برندهای معتبری مثل عقاب در این صفحه بروید که محصولات متنوع‌تری را ارائه می‌دهند.

· پروتئین مورد نیاز بدن را از انواع گوشت کم چرب، تخم مرغ و لبنیات کم چرب به دست آورید.

· دانه‌ها، مغزها و جوانه‌ها افزودنی‌های سالمی هستند که می‌توانید آن‌ها را ماهی، لوبیا پخته و سبزیجات تازه اضافه کنید و یک منبع قوی آهن به دست آورید.

این قواعد مهم را رعایت کنید

 

· اگر تصمیم دارید قبل از ورزش کردن غذا بخورید، این کار را دو سه ساعت قبل از ورزش انجام دهید و سراغ خوراکی‌هایی بروید که راحت هضم شوند؛ خوراکی‌هایی حاوی پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های سالم. اگر از نظر زمانی تحت فشار هستید، یک ساندویچ کره بادام زمینی بخورید یا از میوه‌های خشک شده کمک بگیرید.

· قبل، بعد و در حین ورزش آب و سایر نوشیدنی‌های سالم بنوشید. این کار ذخیره مایعات بدنتان را بالا می‌برد.

· غذهای خاصی باعث بهبود و بالا رفتن سرعت ریکاوری شما بعد از انجام ورزش می‌شوند. غذهای حاوی کربوهیدرات، پروتئین و فیبر را حداقل سی دقیقه تا دو ساعت بعد از تمام شدن ورزش مصرف کنید. پروتئین‌های سالم که در این مطلب به آنها اشاره شده است قدرت سیستم ایمنی‌تان را بالا می‌برند و باعث التیام سریع‌تر بدن خواهند شد.

· غذاهای حاوی ویتامین سی، دی، کلسیم و زینک بسیار برای شما مفید خواهند بود.

· بعضی غذاهای سالم برای بعد از ورزش شامل شیر کاکائوی کم چرب، اسموتی میوه، نان تمام غله، شیر سویا، آجیل و دانه‌ها و ماست و انواع بری یا توت‌ها می‌شود.

خطرات ورزش کردن با معده خالی چیست

 

سوالات متداول لیزر موهای زائد

  

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در سال های اخیر به یکی از پر طرفدارترین روش های رفع موهای زائد تبدیل شده است. این تکنولوژی جدید، ما را از روش هایی مانند اپیلاسیون، تیغ و ژیلت، دستگاه های اپیلیدی که خود منشا جوش، موهای زیر پوستی، شیو های مکرر در طول هفته و … رها کرده است. اما قطعا این روش جدید نیاز به کسب اطلاعات و آگاهی لازم دارد که ندانسته وقت و هزینه خود را هدر ندهیم و بتوانیم طی جلسات لیزر بهترین نتیجه را متناسب با نوع پوست و موی خود داشته باشیم.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

طی هر جلسه نور دستگاه لیزر رنگدانه های مو را حرارت داده و می سوزاند. همزمان با حرارت و سوزاندن موی تیره، فولیکول مو نیز تخریب می شود و از بین می رود. تمامی موهای بدن ما دارای چرخه استراحت و رشد هستند و در در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و میزان کمی در فاز رشد. به همین دلیل پروسه لیزر موهای زائد به چندین جلسه با فاصله زمانی مشخص نیاز دارد. طی هر جلسه موهای فاز رشد تخریب می شوند تا بالاخره در طول جلسات تمامی این موها از پوست خارج میشوند و از بین می روند.

انواع لیزر موهای زائد

طول موج الکساندرایت (۷۵۵ نانومتر)

طول موج دایود (۸۱۰ نانومتر)

طول موج ان دی یاگ (۱۰۶۴ نانومتر)

دستگاه لیزر الکساندرایت برای پوست های روشن گزینه مناسبی می باشد. هم چنین پوست های تیره ای که با دستگاه دایود جوابدهی مثبتی نداشته اند نیز انتخاب مناسبی می باشد.

افرادی با پوست های سبزه و گندمی می توانند برای رفع موهای زائد خود دستگاه دایود را انتخاب نمایند.

لیزر ان دی یاگ برای پوست های تیره و خیلی تیره بسیار موثر و بدون عوارض سوختگی خواهد بود. اما به طور کلی تعیین انتخاب نوع دقیق دستگاه، باید توسط پزشک مربوطه و با توجه به نوع پوست و موی فرد مشخص شود.

چه افرادی نباید لیزر انجام دهند؟

خانم های باردار

مصرف داروهای خاص

سابقه بیماری هایی مانند لوپوس

برنزه بودن

طی دوره مصرف داروهای راکوتان، آکوتان و…

سابقه تبخال مکرر

وجود تاتو، خال، کک و وک در محل لیزر

و …

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

ناحیه مدنظر را یک روز قبل از جلسه لیزر، به طور کامل با ژیلت شیو کنید

زمان انجام لیزر پوست شما باید کاملا تمیز باشد. (هیچ گونه کرم، مام، اسپری، کرم آرایشی و … نباید بر روی سطح پوست باشد)

موهای نواحی مانند صورت، نواحی با موهای پرزی شیو نشود تا قبل از انجام لیزر پزشک موها را بررسی نماید.

توصیه میشود کرم های بی حس کننده استفاده نشود (در صورت استفاده حتما قبل از انجام لیزر کاملا شسته شود)

اقدامات بعد از لیزر موهای زائد

تا ۳ ساعت استحمام انجام نشود.

از کرم های ترمیم کننده مانند زینک و آلفا و… استفاده شود.

تا ۲۴ ساعت از لایه بردار و یا مواد شوینده قوی بر روی پوست استفاده نشود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چند جلسه است؟

با توجه به ژنتیک ایرانی ها، پایه ی جلسات ۸ جلسه برای همه ی افراد می باشد. اما تعداد جلسات لیزر برای هر فرد بستگی به ژنتیک، نوع پوست و موی وی دارد که معمولا از روند ریزش مو ها طی جلسات مشخص می گردد.

بهترین دستگاه لیزر مو

در حال حاضر برندهای مختلفی از دستگاه های لیزر مو در ایران وجود دارد. از برندهای چینی تا کمپانی های معتبر آمریکایی و آلمانی… به گفته دکتر زهرا خانی یکی از متخصصین پوست مجموعه زیبان قبل از اقدام به انجام لیزر موهای زائد مرکزی را انتخاب نمایید که تحت نظر پزشک باشد. هم چنین در مورد نوع لیزر (الکس، دایود، ان دی یاک) و برند دستگاه مرکز مورد نظر، حتما اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات متداول لیزر موهای زائد

 

انواع روش درمان متخصص ارتودنسی

 ارتودنسی یک اقدام دنداپزشکی است و راهی است تا دندان های کج و روهم رفته که ظاهر زشتی دارند را صاف کند و ظاهر زیبا تری را به فرد ببخشد. علاوه بر افزایش زیبایی ظاهری، ارتودنسی در عامل یا ارتودنسی در مازندران یا سایر شهر ها موجب می شود که سلامت دندان ها و لثه ها طولانی مدت شود. در این مطلب قصد داریم تا حدودی به سوالاتی که ممکن است در رابطه با ارتدنسی در ذهنتان ایجاد شود پاسخ دهیم.

 

چرا باید ارتودنسی کنیم؟

به طور معمول بیشتر افراد از دندانها کج و روی هم رته برخوردارهستند که با درمان ارتودنسی صاف و یکدست می شوند. ارتودنسی درواقع دندان را به جهت درست حرکت می دهد و این حرکت دندانها باعث می شود که صاف و یکدست شوند و ظاهر دندان ها را بهتر کنند. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در سایر شهر ها علاوه بر بهبود بخشیدن به ظاهر دندان ها باعث می شوند تمیز کردن دندان ها راحت تر شود.

برخی از افراد دارای دندان های رو به جلوهستند که خوشایند به نظر نمی رسند و همین طور احتمال زیادی وجود دارد که این دندان ها دچار خرابی و آسیب دیدگی شوند. تنها راهیکه می تواند آنها را از خرابی احتمالینجات دهد ارتودنسی است. با متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر شهر ها می توانید دندان ها را حرکت دهید و به جای درست خود برگردانید.

در برخی دیگر از افراد فک بالایی و پایینی اشان در جای درست قرار نگرفته است و موجب به هم ریختن ظاهر دندانها می شود و همین طور در زمان گاز زدن دچار مشکل می شوند، با انجام ارتودنسی هر دو مشکل حل می شود و فرد دیگر دچار مشکل نمی شود.

زمانی که فک ها ی بالا و پایین به درستی بر روی هم واقع نشوند، در ماهیچه های فک درد و فشار حس می شود و در پی آن مشکلاتی مثل سر درد ایجاد می شود. در مان این مشکل به وسیله متخصص ارتودنسی در مازندران یا ارتودنسی در آمل یا هر شهر دیگری موجب می شود فک بالا و پایین به درستی بر روی هم قرار بگیرند.

بنابراین اگریکی از مشکلاتی که در بالا ب آن اشاره کردیم را دارید بایستی برای انجام ارتودنسی اقدام کنید.

 

چه کسی ارتودنسی را انجام میدهد؟

ممکن است دنداپزشک شما خود ارتودنسی انجام دهد یا ممکن است به شما پزشکی معرفی کند که فوق تخصص داشته باشد. متخصص ارتودنسی ممکن است در بیمارستان ها یا کلینیک های دنداپزشکی باشد. به این افراد دکتر ارتودنسی کار یا ارتودنتیست میگویند.

متخصصین ارتودنسی مهم ترین کاری که انجام میدهند این است که ابتدا دندان های شما را معاینه می کنند. این معاینه شامل نگاه سطی و عمقی به دندان های شما و همین طور برسی عکس دندان که با استفاده از اشعه x انجام می شود، است. دکتر معالج بعد از معاینه به ساختن مدل پلاستیکی دندان های شما می پردازد.

بعد از این اقدامات تیم ارتودنتیست در رابطه با روش درملن دندانهای شما تصمیم نهایی را می گیرند. زمانی که شما تصمیم میگیرید که ارتودنسی را آغاز کنید در صورت کافی بودن دندان ها این عمل آغاز می شود. انوع مختلف ارتودنسی وجود دارد، که یکی از آنها باید انتخاب شود و اما ارتودنسی پیشگیری چیست و چه نیازی به آن داریم؟ پس بدانید.

شما می توانید با مراجعه به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگری که زندگی می کنید مشکل دندانهای خود را رفع کنید.

آیا لزومی به کشیدن دندان برای ایجاد جای کافی در فک وجود دارد؟

اگر دندان های شما روی هم هستند و جای کافی برای دندان شما وجود نداشته باشد، شما نیاز پیدا می کنید که دندان زیری دائمی خود را بکشید تا جا برای دندان رویی وجود داشته باشد. اگر چنین مشکلی داشته باشید حتما تیم ارتودنسی ما را از این مشکل آگاه می کنند. در برخی موارد زیر با به کار گیری روشی متفاوت و موثر از درمان، فضای کافی و مناسب ایجاد خواهد شد.

بنابراین نگران نباشید و دندانهای خود را به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا دیگر شهر ها بسپارید.

آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟

استفاده از پلاک بعد از انجام ارتودنسی به این دلیل نیاز است که دندان به جای قبلی خود برنگردد. برای این کار باید به مدت ۲۴ ماه از پلاک استفاده شود تا دندان ها دوباره بهم نریزند. زمانی که برای ارتودنسی دندان های خود به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا سایر نقاط جهان مراجعه می کنید باید بدانید بعد از گذشت طول درمان ارتودنسی نتیجه ی نهایی به استفاده از پلاک بستگی دارد به همین دلیل توصیه های پزشک متخصص خود را در این زمینه جدی بگیرید.

 

پلاک بعد از ارتودنسی چیست؟

وسیله ی متحرکی که باعث ثابت نگه داشتن موقعیت جدید دندان ها در دهان بعد از انجام ارتودنسی می شود را پلاک بعد از ارتودنسی می نامند. این پلاک های بعد از ارتودنسی برای درمان مشکلات جزئیی نامرتبی دندان ها نیز کاربرد دارند. این نوع از پلاک ها توسط پلاستیک شفاف و سیم های فلزی ساخته می شوند که سطح خارجی دندان را می پوشانند. برای انجام ارتودنسی در مازندران حتما به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید.

ضرورت استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی:

همانطور که گفتیم از پلاک بعد از ارتودنسی برای پیشگیری از بازگشت دندان ها به جای قبلی استفاده می شود. معولا پس از گذشت مدت زمانی دندان ها تا زمانی که استخوان، لثه و ماهیچه ها به این موقعیت جدید بعد از ارتودنسی و مرتب شدن آن ها عادت کنند دچار جا به جایی می شوند به همین علت برای انجام ارتودنسی حتما باید به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا هر شهر دیگری که هستید مراجعه کنید.

انواع پلاک بعد از ارتودنسی:

پلاک های بعد از ارتودنسی انواع مختلفی دارند که انتخاب هر کدام از آن ها به یک سر عوامل مختلف بستگی دارد. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخخصص دیگری که شما به آن مراجعه کرده اید با توجه به شرایطی که دارید بهترین پلاک بعد از ارتودنسی را برایتان در نظر میگیرد. بهترین متخصص ارتودنسی در مازندران یا شهرهای دیگر به بعضی از بیمارها بیشتر از یک نوع پلاک پیشنهاد می شود تا احتمال بازگشت دندان ها به موقعیت قبلی خیلی کم شود.

– پلاک بعد از ارتودنسی هاولی:

این نوع از پلاک بعد از ارتودنسی به وسیله ی سیم های فلزی و آکریلیک ساخته شده است. برای اینکه این نوع از پلاک به خوبی روی دندان ها و سقف دهان بیمار بنشیند باید از دندان های بیمار قالب گیری انجام شود. سیم ها و بدنه ی آکریلیکی این پلاک باعث ثابت نگه داشتن دندان ها می شود و همه ی بیماران می توانند خودشان رنگ یا طرح آکریلیک را برای پلاک بعد از ارتودنسی انتخاب کنند.

 

– پلاک بعد از ارتودنسی شفاف:

پلاک بعد از ارتودنسی شفاف مثل پلاک های نامرئی هستند و هیچ سیمی در آن ها وجود ندارد. ان پلاک ها روی کل قوس دهان قرار می گیرند تا مانع جا به جایی دندان ها شوند. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا نقاط دیگر جهان ممکن است از این پلاک ها برای درمان جزئی جا به جایی دندان ها و بریج نیز استفاده کنند.

– پلاک بعد از ارتودنسی ثابت:

این مدل از پلاک بعداز ارتودنسی همیشه در دهان قرار دارد و به سطح داخلی دندان های نیش پایین می چسبد به همین دلیل مانع از جا به جایی دندان ها و بازگشت آن ها به موقعیت قبلی می شود.

مراقبت از پلاک بعد از ارتودنسی:

برای مراقبت از پلاک بعد از ارتودنسی متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و سایر متخصص های ارتودنسی روش هایی را به بیمار توصیه می کنند که حتما باید آن ها را رعایت کرد. یکی از این کارها تمیز کردن پلاک و از بین بردن تمام آلودگی ها از روی آن است. برای این کار میتوان از مسواک معمولی نیز استفاده کرد اما بهتر است از پاک کننده های دندان مصنوعی و پاک کننده های مخصوص ریتینر استفاده شود چون مسواک معمولی باعث خراش سطح پلاک ها می شوند.

 

انواع روش درمان متخصص ارتودنسی به چه صورت است؟

 

هفت جایگزین طبیعی مسکن

 ۱-زنجبیل مطالعات نشان می دهد زنجبیل موثرترین جایگزین ایبوپروفن و داروهای مشابه است. این ماده غذایی باعث کاهش التهاب و افزایش گردش خون می شود. می توان این گیاه را به صورت دم کرده یا ادویه استفاده کرد. برخی از خواص این ماده غذایی عبارتند از : – خواص ضد سرطانی، زنجبیل خاصیت ضد سرطانی فوق العاده دارد و به خصوص در جلوگیری از سرطان تخمدان موثر است. – محافظت در برابر آلزایمر – آرامبخش سیستم گوارشی – کمک به هضم چربی – کاهش ورم معده – افزایش ترشح بزاق و سلامت دهان و دندان – محافظت از کبد – افزایش انقباضات رحمی – کاهش زخم و التیام پوستی – تحریک اشتها – کاهش وزن – رفع خستگی عضلات – کنترل گلوکز خون – افزایش جذب مواد مغذی در بدن – بهبود سیستم تنفسی و آسم – رفع سوزش سر دل – جلوگیری از تهوع – بهبود گردش خون – تخلیه سینوس ها – افزایش ایمنی بدن – محافظت در برابر تشعشعات رادیواکتیو ۲-روغن زیتون فرابکر روغن زیتون حاوی ترکیباتی به نام oleocanthal است که خاصیت ضد التهابی دارد و در بدن مانند ایبوپروفن عمل می کند. این ترکیب مانع از ترشح دو آنزیم می شود که در احساس درد نقش دارند. ۳-نعنا و پونه نعنا حاوی ترکیبات ضد التهابی مشابه ایبوپروفن است. می توان این گیاه را به صورت تازه، دم کرده یا خشک استفاده کرد. ۴-ویتامین C ویتامین C به کاهش التهاب و تقویت بافت همبند کمک می کند که در کاهش درد موثر است. ۵-میوه های حاوی آنتوسیانین میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ حاوی ترکیباتی به نام آنتوسیانین هستند. توت فرنگی، انگور قرمز، گیلاس، تمشک و سیب قرمز سرشار از این ماده ضد التهابی هستند. ۶-رژیم غذایی ضد التهابی انواع کلم، سیر، پونه و نعنای خشک، پودر کاکائو، کرفس، شکلات سیاه، تخم کتان، فندق، رزماری، آویشن خشک، زغال اخته، زیتون سیاه، آرد سویا، سرکه، هویج، انگور، گلابی، شیرسویا، شلیل، سیب زمینی، بادام، مارچوبه، سیب، چای سیاه و سبز، اسفناج، موسیر، پیاز و انواع توت خواص ضد التهابی دارند و در کاهش درد موثر هستند. ۷-اسید های چرب امگا۳ اسیدهای چرب امگا ۳ خواص ضد التهابی دارند و جایگزین ایبوپروفن هستند. زردچوبه، ویتامین A و E، روی و سلنیوم نیز در کاهش درد موثر هستند.

هفت جایگزین طبیعی مسکن

 

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد